Формування комплексної моделі підтримки ветеранів війни в системі пробації: нові підходи до соціальної та психологічної реабілітації

У системі пробації формується новий підхід до роботи з ветеранами війни. Йдеться про впровадження комплексної моделі підтримки, яка враховує психологічні та соціальні потреби ветеранів, що опинилися у конфлікті із законом.
Було підкреслено, що, попри повагу до ветеранів війни, вони, як і всі люди, можуть порушувати закон. Наразі близько 1,3 тисячі ветеранів перебувають на пробації. Пробація, як альтернатива ув'язненню, надає можливість для виправлення. Саме тому запропоновано посилити зусилля Ради у цьому напрямку та створити окрему робочу групу, яка зосередиться на цій проблематиці.
Основними завданнями робочої групи консультативно-експертної ради при Державній кримінально-виконавчій службі України, у співпраці з міжнародними партнерами є дослідження ключових викликів у роботі з ветеранами війни та створення універсального посібника, що міститиме рекомендації для ефективної роботи на всіх етапах. Також буде проаналізована необхідність адаптації інструментів пробації з урахуванням бойового досвіду, впливу воєнних травм та інших факторів, що впливають на профілактику повторних злочинів.